STAFILOCOC AURIU

Boli genitale feminine

Postata de LORY 76 cu 14 ani in urma.

BUNA SEARA,IN URMA EXAMENULUI CULTURA SECRETIE COL MI S-A DEPISTAT STAFILOCOC AURIU, AS VREA SA STIU DACA ACEASTA INFECTIE BACTERIOLOGICA ESTE TRANSMISIBILA SI CUM SE TRANSMITE? AS VREA SA STIU DACA SI SOTUL MEU TREBUIE SA FACA VREO INVESTIGATIE . VA MULTUMESC ANTICIPAT !

Raspunsuri (8)

ionica

acum 14 ani

Poti citi mai multe pe acest site despre stafilococul auriu - //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/stafilococul-auriu-si-alte-infectii-stafilococice_661

Dan

acum 14 ani

As dori sa sfatuiesc pe toti care au fost depistati cu stafilococ auriu in secretie uretrala sa nu insistati cu antibiotice sa-l sterilizati , deoarece Eu am incercat sa ma tratez 3 ani cu mari cheltuieli si nu am reusit ,ci dimpotriva am devenit tot mai rau, astfel ma-m oprit si am mers pe naturiste, n-am mai folosit deloc antibiotice ci numai antimicotice ...Ex. DIFLUCAN 50mg ,4zile ,2-3 ori pe an ,si acum ma simt bine.

LORY 76

acum 14 ani

Multumesc pentru sfat Dan,ai perfecta dreptate,medicul meu m-a tratat mereu cu antibiotice ceea ce nu a fost bine deloc. de curind mi-am schimbat medicul ginecolog si acesta mi-a spus ca am devenit rezistenta la antibiotice si mi-a dat urmatorul tratament: spalaturi cu ceai ginosept,ginozol ovule si lomexin crema. sper sa fie ok acest tratament. O zi buna !

alex

acum 11 ani

salut . daca se poate sa imi spui si mie cum te ai tratat.mi ar fi de mare ajutor

tuica iuliana

acum 10 ani

nora mea are stfilococ auriu am facut analize la bailesti si din rana si acolo am vazut ca are unde trebuie sa mergem va rog mult sa ma ajutati va multumesc

zjyghczk

acum 10 ani

c***a Bactroban Crema 15g nou, pentru stafilococ, acnee severa, infectii cutanate.

• Numar de telefon: 0723.200.324

ps. e de departe cel mai bun tratament pe care care il puteti gasi pentru acnee si in special stafilococ, mai multe detalii pe google

RazvanM

acum 8 ani

Va recomand acest articol in care veti afla mai multe despre stafilococul auriu si cum se poate trata: ***

Catana Elena

acum 7 ani

Bună ziua,
Am văzut pe un site că știți un tratament pentru stafilococul auriu. Vă rog frumos să-mi spuneți ce tratamente cunoașteți pentru că eu și soțul meu am făcut mai multe tratamente cu antibiotice pentru această infecție în zona genitală și nas, gât, dar fără rezultat.
O zi plăcută!