Spalaturi vaginale

Boli genitale feminine

Postata de sercin cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Am nevoie de o parere,pana ma voi prezenta la medic.De curand am fost in concediu la sovata,acolo am facut o saptamana plaja si baie in lacul ursu si alunis,m-am simtit bine.Asa ca am cumparat sapun de sare la plecare,Dar acasa am facut spalaturi vaginale dupa ce am topit sapunul.Dupa aceste spalaturi am simtit arsuri in interiorul meu.acum este prea tarziu pentru regrete.Am gresit ???credeti ca mi-am facut rau?
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

ochi negri

acum 11 ani

Da,categoric,nu ai facut bine.Spalaturile vaginale oricum nu sunt prea indicate ,flora vaginala trebuie protejata.Cumpara-ti niste ovule probiotice(viviflor) ca sa restabilesti ph-ul vaginului.