singerari dupa histerectomie

Boli genitale feminine

Postata de cornelia205 cu 12 ani in urma.

la 3 luni dupa o operatie de histerectomie totala, am inceput sa singerez si uneori elimin si un lichid alb.acestea sint insotite de dureri ''vaginale'' si de spate, precum si de o stare de slabiciune accentuata, iar partea abdominala este intarita. doctorul imi spune ca nu poate sa imi faca control intern pentru a nu afecta operatia din interior. mentionez ca am 70 de ani si ca doresc sa aflu daca aceste sangerari sint normale sau ce anume ar trbui sa fac inconditiile in care am dureri atat de mari.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 12 ani

Din proprie experienta.........se poate face control intern la un medic ginecolog,inclusiv o ecografie transvaginala. Mai poti face si o ecografie abdominala.
Aceste lucruri nu sunt normale. Cauta un cabinet privat si un medic bun. Multa sanatate !

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ar trebui sa mergeti la un consult ginecologic, sa vi se faca o analiza din secretia respectiva (sa nu aveti o infectie) si o ecografie transvaginala sa verifice daca operatia este in regula.

va urez o seara buna