singerare

Boli genitale feminine

Postata de rosia cu 11 ani in urma.

buna ziua.am o rana pe col de aproape de un an de zile am facut tratament ,dar nu a dat nici un fel de rezultata,si sunt taare speriata pe data de 05-10-12 in urma unui contact sexul cand ma-m spalat am observat putin singe in zona genitale mentionez ca menstra trebuie sa vina pe 25-10 -12 oare este din cauza rani,sangerarea,mentionez ca a curs foarte putin ca niste firicele de singe pt prima oara,imi este foarte teama astept un rasp va rog.am 29 de ani.VA MULTUMESC.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Orice sangerare intre menstre sau dupa contact sexual este f. bine sa fie investigata de catre medicul ginecolog. Rana de pe colul uterin,pana in prezent,daca nu s-a vindecat, ar fi trebuit cauterizata. Aceste probleme se trateaza cu cea mai mare seriozitate. Mergi la medic!

Victoras

acum 11 ani

Sunt absolut de acord cu Adrienne!!.Daca nu sunt tratate ,aceste ''''rani" pot duce si la cancer,asa ca, ATENTIE !!!! Fuga, fuguta la ginecolog si urmeaza tratamentul prescris de dumnealui(eventual cauterizarea!!!).

cristina

acum 11 ani

mergi la ginecolog faci tratament si apoi electrocauterizare,altfel se va agrava,nu mai amana.gaseste un medic bun si totul o sa fie bine.