singerare inainte de ciclu

Boli genitale feminine

Postata de mari bia cu 12 ani in urma.

Am ciclu menstrual la 21-22 zile , inainte de menstruatia propriuzisa , in urma cu 2-3 ani am inceput sa am o singerare foarte usoara .Aceasta singerare a inceput sa se intinda pe mai multe zile inainte de ciclul menstrual( 3- 4 zile) , dar la fel de usoara - un firisor de singe.Am facut numeroase controale si tratament pt a fi descoperita problema : tratamente cu hormoni , au fost tratate chisturile, am extirpat un polip , dar acesta singerare nu a fost modificata. Care ar putea fi cauza? poate fi ceva grav ?Am 37 ani , ar putea fi o imbatranire prematura a uterului?Ce este de facut? Multumescu ptr. raspuns.

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Poate asa se manifesta la tine,aparitia menstruatiei,chiar daca este de curand,si nu a fost dintotdeauna,probabil cu trecerea varstei,se mai produc niste dereglari in organism..ideea este sa mai ceri parerea altui medic,o ecografie ceva,poate ai uter fibromatos..trebuie sa-ti gaseasca cauza,eventual si un Papanicolau..daca nu,inseamna ca asa se manifesta organismul tau..