secretii vaginale

Boli genitale feminine

Postata de NadineMr cu 9 ani in urma.

de 2 zile imi iese niste secretie ca racitura din vagin.. mentionez ca pe 10 octombrie am intretinut un contact sexual cu prietenul meu . el a folosit prezervativ insa s-a rupt . mentionez ca nu terminase inca . dupa asta am facut putin fara a ne proteja . la fel nu terminase . apoi si-a pus din nou prezervativ . as vrea sa stiu daca poate fi ceva de genu sarcina sau infectie ceva si cum se poate trata.. au trecut 29 de zile de la ultima menstruatie si mii in grija sa nu fie ceva...

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

deanka

acum 9 ani

Buna seara.Am si eu o problema, de ceva timp ma lupt cu o infectie vaginala,mai exact am niste secretii vaginale branzoase,albicioase si cateodata maronii si urat mirositoare.am consultat mai multi medici si am fost diagnosticata cu candida.am primit tratament si l-am luat in tocmai cum mi-a spus medicul, insa dupa terminarea tratamentului secretiile reapar.ce as putea sa fac, chiar nu exista un tratament impotriva candidei?astept un raspuns si va multumesc anticipat.