secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de oanna_22 cu 12 ani in urma.

de 2 ani prezint o secretie vaginala branzoasa,uneori urat mirositoare insotita de usturimi si mancarimi.vreau sa specific faptul ca aceasta modificare de secretie are loc in perioada ovulatiei cand am si o durere puternica de burta,in special in dreptul ovarelor(o luna ovarul stang,o luna ovarul drept).nu am facut niciodata un examen ginecologic.doar ecografie abdominala unde mi s-a spus ca am pe ovarul drept un chist mic de jumatate de cm.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar putea fi vorba de o infecţie vaginală. Ar fi recomandat consultul unui medic

Egeea

acum 12 ani

Durerile de ovare din timpul ovulatie apar in urma ruperii foliculului de pe ovar,ovarul fiind putin mai sensibil in aceasta perioda,iar faptul ca o luna durerea e pe stanga si in cealalta luna e pe dreapa este rezultatul ovulatiei,ovulatia ac***a loc alternativ,cand un ovar cand celalalt,nu are loc concomitent.Acesta durere nu este o problema este doar rezultatul ca exista ovulatie.In legatura cu scurgerea aceea ai putea lua niste ovule antimicotice si spalaturi vaginale cu ceai de musetel.Despre acel chist,cred ca era doar un folicul ovarian,dar mai poti face un eco peste 6 luni si vezi care este starea lui.Succes

Utilizator11641580582

acum 2 ani

Bună seara! Astăzi am aflat că am un polip uterin! Sunt însărcinată în 18 săptămâni și de o lună jumătate sunt tot cu tratament și cu sângerări! Astăzi am primit Macmiror ovule și Zinnat în cazul unei infecții! E posibil să treacă de la astea! Afectează sarcina! Nu știu ce sa fac! Sunt foarte disperată

MembruMobileApp1521908343

acum 2 ani

Bună. Doctorul ce a zis? El a prescris tratamentul? Dacă da eu aș spune sa respecți tratamentul, dar dacă ai dubi nu strică și a doua părere, a unui alt medic. Sănătatea este pe primul loc. Felicitări pt bebe