secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de fulopszigetek cu 12 ani in urma.

La examenul microscopic mi a iesit rezultatul coci gram pozitivi, bacili Gram negativi, foarte multe PMN prezente, grad de puritate 3/b iar restul negativ si la buletinul citologic vaginoza bacteriana(gardnerella vaginalis).Doctorul mia prescris Metronidazol si cervugid.Am mai fost tratata tot cu aceste medicamente si nu mi a trecut.As vrea sa stiu daca ar trebui sa mai fac vreo analiza, urinara?sau este bun tratamentul si sa l mai fac o data?Multumesc!Andrea

Raspunsuri (3)

laura

acum 12 ani

Daca prezinti semne ca ai infecti urinare,gen usturimi la urinat,urinari frecvente,durere pelviana,poti face o urocultura,daca nu..eu zic ca este bine..gardnerella vaginalis,apare datorita faptului ca s-a produs o dergalare a florei vaginale..urmeaza tratamentul prescris de medic,iar pt refacerea florei vaginale,exista niste ovule gen Viflifor,Gynophillus,Gyniel..

fulopszigetek

acum 12 ani

Multumesc mult , m am linistit un pic .Voi cauta in farmacie si sper ca va fi de folos .

Cristina Andreea

acum 12 ani

Pentru vaginoza eu am folosit ovule feminella vagi c. Tocmai ce am scapat de problema :)
Multa sanatate!