secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de alina_18ur cu 13 ani in urma.

am momente cand imi apare o secretie albicioasa usor mirositoare.oare este vreun parazit ceva?sau este ceva normal?nu am mancarimi,nu am usturimi.Ast.o parere sau mai multe.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

O infectie. Mergi la medic pt diagnostic si tratament.

alina_18ur

acum 13 ani

ms pt sfat

Iuli

acum 13 ani

Acum vad ca ai scris "usor" mirositoare, nu "urat" cum citisem eu. Daca mirosul nu este unul neplacut ci specific, nu ai de ce sa iti faci griji. Secretia normala este albicioasa/transparenta in functie de perioada lunii, cateodata putin galbuie (foarte discret) si cu un miros specific. Griji iti faci daca mirosul s-a schimbat fata de cum era de obicei. Daca este mai urat, mai puternic, mai intepator etc atunci e cazul sa mergi la analize, sau bineinteles daca se schimba consistenta sau culoarea secretiei.

alexa87

acum 13 ani

buna sunt noua pe aici.pe mine ma dor rau ovarele si am scurgeri galbui km abundente.ce pot sa fac?ajutati//ma_la dc nu pot merge nu sant in tara si aici nu am tarheta medikla