secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de pufy cu 14 ani in urma.

Sunt insarcinata in 19 sapt.si la ultimul examen de secretie vaginala am avut urmatorul rezultat:
FROTIU:Coloratia GRAM-celule epiteliale-relativ frecvente
leucocite-relativ frecvente Detritus
Flora Gram pozitiva-rari coci
Flora Gram negativa-frecventi cocobacili si bacili fini
Fungi-prezenti spori inmuguriti
Trichomonas vaginalis-absent
SECRETIE COL UTERIN
Cultura:flora saprofita
Cultura fungi-pozitiva.
Asistenta mi-a zis ca rezultatul nu este bun,insa doctorul ginecolog mi-a zis sa stau linistita ca e bun.Ce sa mai cred? Ajutati-ma va rog cu un raspuns! Multumesc!

Raspunsuri (1)

veronica

acum 14 ani

mai consulta un med de specialitate ,dar nu este rau rezultatul