Secretie vaginala E-coli?

Boli genitale feminine

Postata de Cristina cu 2 ani in urma.

Buna ziua,
Am o fetiță de 5 anișori și din luna septembrie a anului trecut ne confruntăm cu o secretie vaginala cu E-coli. Nu știu ce să mai fac de fiecare dată când i se depistează e coli la examenul de secretie primim antibiotic conform antibiogramei, însă secreția tot nu dispare. Va rog sfatuiti-ma unde să mai merg, ce analize să îi mai fac. Sunt o mama disperata. Coproculturi, examene coproparazitologice, amprente anale,sumare de urină și uroculturi i-am tot făcut și nu apare nimic la ele. Doar la examenul de secreție ne apare E-coli.Multumesc frumos.

Raspunsuri (5)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Toxiinfectii-alimentare/infectia-cu-escherichia-coli_6730

Cristina

acum 2 ani

Mulțumesc frumos ptr raspuns. Până acum am fost la 10 doctori si nimic.secretia persistă.toata lumea prescrie antibiotice și cam atât.

Vera

acum un an

Buna
Problema mea este similară cu a fetiței dumneavoastră. De 10 ani acest virus e coli nu reușesc cu nici un tratament sa scap de el. La analize ese doar la secreția vaginal. Egzista cineva care m-a poate ajuta. Mulțumesc

Katia

acum un an

Am înțeles, de la un medic ginecolog, ca secreția E.coli în secretie nu trebuie tratat. Asigurați ph.ul zonei, imunitatea. În rest, corpul își face treaba.

Katia

acum un an

E.coli în secreție nu trebuie tratat.(scuze- am adăugat un cuvânt în plus...secreția)