Secretie vaginala anormală.

Boli genitale feminine

Postata de mariana779 cu 8 ani in urma.

Buna ziua, acum 2 săptămâni am avut contact sexual protejat, mentionez ca eram la sfârșitul unui tratament medicamentos utilizat pentru candida. In timpul actului am simtit dureri destul de mari, iar a doua zi eram inflamata si urinam cu mare dificultate din cauza usturimii. Dupa aproximativ 3 zile am avut o secretie rosie spre roz, iar acum am ajuns sa am o o secretie maronie constanta, iar mereu când urinez am o senzatie de usturime si durere in abdomenul inferior. Contactul sexual a avut loc dupa maxim 5 zile de la terminarea menstruatie.

Raspunsuri (5)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Va recomand sa efectuati un exemen sumar de urina (posibil infectie urinara joasa - cistita) si sa consultati un medic ginecolog pentru elucidarea cauzei sangerarii si tratament de specialitate (ecografie transvaginala, examen secretii vaginale si test Babes-Papanicolau)

Anonimus950

acum 8 ani

Buna ziua doamna doctor va rog sa ma ajutati si pe mine!! Am 16 ani si imi intarzie ciclul de 10 zile de acum 11 .. ultimul contact sexual l-am avut cu prietenul meu pe data de 18.septembrie, iar menstruatia trebuia sa mi vina pe data de 26 septembrie..Astazi pe la ora 17 mi-a aparut un fel de cheag de sange si am crezut ca mi.a venit...dar acuma nu mi mai curge deloc..Ce inseamna asta?? Sunt foarte stresata.. :( Eu am ciclul menstrual cam neregulat in ultimele 2/3 luni mi-a venit dupa 7 zile de intarziere..
Nu ma doare nimic.. nu am nici un simptom .. burta nu ma doare..sanii is la fel, doar ca m-am ingrasat putin in ultimele 2 luni.. Ce sa fac..sunt foarte speriata..ce semnifica acel cheag de sange..???

ioana

acum 8 ani

Anonimus95
In primul rand ar trebui sa faci un test de sarcina pentru a elimina aceasta cauza ca motiv al intarzierii menstruatiei. In al doilea rand orice tanara care si-a inceput viata sexuala trebuie sa mearga regular(6 luni-1 an)la un control ginecologic si sa efectuieze analize de rutina(papanicolau, ex secretie)
Controlul ginecologie este recomandat si pentru tinerele care nu si-au inceput viata sexuala.

Alexandra

acum 8 ani

Multumesc pentru răspunsul dumneavoastră.

Georgiana

acum 8 ani

Buna Mariana! Iti recomand sa mergi la un consult la domnul doctor Silviu Istoc.Eu m-am tratat la dansul de candida insa ulterior nu au aparut complicatii...Este un medic foarte rabdator si sunt sigura ca iti va oferi tratamentul adecvat,sper ca ti-am fost de ajutor.Sanatate!