Secretie urmata de usturime si mancarimi?

Boli genitale feminine

Postata de elena.pop112 cu 6 ani in urma.

Buna ziua tuturor.
In urma cu 4 zile am observat o secretie nu foarte abundenta alba-galbuie urmata de o senzatie de usturime si mancarime in tandem (e greu de descris senzatia) si in acelasi timp si o zona de roseata in zona intrarii in vagin.
Mentionez ca am 19 ani. Nu am avut in ultimele 30 de zile contact sexual de nici un fel, insa in trecut au fost contacte suxuale protejate, cu partener stabil. Pot sa mai adaug faptul ca ultima zi din menstra a fost 30 august, de atunci nu am mai avut. Am efectuat un test de sarcina care a iesit negativ.
Imi poate spune cineva ce se poate intampla?
Va multumesc din suflet.
Multa sanatate.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/candidoza-vaginala-simptome-si-diagnostic_10820