secretie maronie

Boli genitale feminine

Postata de luly cu 10 ani in urma.

de cateva luni imi vine ciclu foarte putin sh dupa terminare acestuia am tot timpul o secretie maronie de fapt e un rosu inchis.....am aceste scurgeri in fiecare zi...pana acun cateva luni a fost totul ok,dar de atunci nu mai scap de ea.ce sa fac?multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare: examen secretie vaginala, ecografie transvaginala, etc. Posibil sa fie in contextul unei boli inflamatorii pelvine.

luly

acum 10 ani

buna seara...va multumesc pt raspuns...pana ajung la medic pot sa incerc un antibiotic?ast rasp....multumesc anticipat...

Eli

acum 10 ani

Nu e bine, nu e bine deloc. Patesc si eu ca in timpul ciclului sa am scurgeri doar maronii dar nu tot timpul si cand se termina perioada, se termina si scurgerile. medicul meu mi-a zis ca nu am motive de ingrijorare dupa ce am facut secretia si consultul. Dar tu ai scurgeri continue si nu e ok. Ai un medic bun?