secretie branzoasa fara miros!!!!!!!!

Boli genitale feminine

Postata de maryana_popa12 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.De 4 zile am o senzatie de mancarine in interiorul vaginului,usturime cand fac treaba mica(dar nu la fiecare drum la wc)...si o secretie alb-galbuie branzoasa care am obs.pe protej slip.Dureri la contact sexual nu am.Va rog frumos sa.mi spune.ti ce sa fac,ce pot lua de la farmacie.Sau este ceva grav si tb sa fac un control ginecologic???Va rogsa.mi raspunde.ti....sunt foarte speriata>Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai indicat este sa consultati medicul ginecolog pentru o recoltare a secretiei vaginale si efectuarea de culturi care pot preciza natura infectiei ( cervicita, colpita). Tratamentul se face in urma acestui rezultat, tintit.

fusun

acum 11 ani

Nu trebuie sa va speriati !Mergeti la ginecolog,.NU e ceva grav, astfel de scurgeri pot aparea in urma administrarii de antibiotice ,de exemplu.O Candida, caci asa pare din ce spuneti dvs, se trateaza rapid, DOAR cu tratament de la medicul ginecolog.