secretie alba

Boli genitale feminine

Postata de AncaL55 cu 9 ani in urma.

Buna am nevoie de ajutor.. am 17 ani si acum fiind mai constientă a început să mă îngrijoreze o problema pe care o am de cativa ani si anume am tot timpul (in fiecare zi) o secretie vaginala alba exact ca laptele cu o consistenta ciudata .. pana acum nu mi-a pasat dar am citit tot felul de forumuri care m-au alarmat si mi-am dat seama ca nu e ceva normal.. dati-mi va rog un sfat pe langa controlul ginecologic.. din experiența voastră.. mai menționez ca nu am alte simptome, absolut totul e normal

Raspunsuri (2)

kit

acum 9 ani

Nu cred ca ai vreo problema. Daca secretia nu este acompaniata de usturime si senzatie de mancarime de obicei este o secretie normala pentru tine. Fiecare femeie are corpul diferit deci secretiile tale pot fi diferite fata de ceea ce este considerat standrd sa zicem. Si eu am secretii cam la fel ca tine. Mi-am facut toate analizele si nu am absolut nimic doar secretii mai abundente. Poti sa mergi sa faci un test papanicolau ca sa fii impacata, daca nu iti iese nimic atunci asta este si cazul tau.

AncaL55

acum 9 ani

Multumesc mult pentru raspuns ma simt mai bine acum, o singura întrebare as mai avea daca se poate sa-mi raspundeti, pot sa merg la un ginecolog singura fara vreun părinte ? Am o relatie foarte distanta cu ei nu ne intelegem deloc ar fi un chin pentru mine sa merg cu unul din ei.. si in ceea ce priveste pretul aveti idee intre ce sume se încadrează ? Multumesc anticipat