Secreție urât mirositoare

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp303946 cu 8 ani in urma.

Secreție urât mirositoare care reapare in fiecare luna intre ciclul menstrual... Ce as putea sa fac? La ginecolog nu am posibilitatea sa merg o perioada pt ca sunt in străinătate . Daca ma puteți ajuta cu un medicament cu care sa ma tratez de una singură sau un tratament natural (bai, creme facute natural de mine) orice numai sa scap de această problemă. Mulțumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Razvan Pop

acum 8 ani

Buna ziua, medicatia indiferent daca este sub denumirea generica de naturista sau un compus biochimic medicamentos nu este indicata pana ce nu este depistata natura secretiei de catre un medic specialist, astfel ca inainte de abordarea unui tratament este mai indicat consultul unui medic OG care poate face si un examen pe lama al secretiei pentru depistarea germenului. Tratamentul fara prescriptie si consult medical adecvat poate fi mai pericuos decat afectiunea in sine.

andreea.dianu

acum 8 ani

Eu nu iti recomand sa optezi pentru un tratament naturist fara sa te consulti cu un medic ginecolog.Cel mai bine ar fi sa mergi la un control si vei primi tratamentul corespunzator.Eu merg la un medic de care sunt foarte multumita,la domnul doctor Silviu Istoc.Dansul are foarte multa rabdare si nu este genul de medic care sa fie mereu grabit si gata sa termine consultatia cat mai repede.Sper ca te-am ajutat.