se poate transmite si prin ,act sexual ,acesta bacterie

Boli genitale feminine

Postata de florinmoise2 cu 10 ani in urma.

klebsiella pneumoniae,se poate transmite si prin ,act sexual?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aceasta bacterie se gaseste , in mod fiziologic, la nivelul intestinului, unde nu produce boala. Bacteria se transmite prin contact direct ( persoana-persoana), prin maini contaminate si mai rar, prin contaminarea mediului inconjurator.

Utilizator21562948062

acum 4 ani

Ceea ce înseamnă că se poate transmite și prin act sexual, nu?