se poate complica cistita

Boli genitale feminine

Postata de ostriceanu cu 13 ani in urma.

buna am facut si eu cistita in urma cu 3 zile dar am o nelamurire se poate ajunge si sa ai dureri in zona spatelui si a burtii pe langa usturime si senzatia de a urina des mentionez ca sant in italia si am citit pe forum ca e un produs in romania sub denumirea de cistiflux produs italian o sa incerc sa il procur de aicea sper sa imi dea fara reteta astept raspuns urgent pt ca azinoapte am avut dureri groaznice in zona spatelui si a burtii si sant si constipata sa fie oare din cauza cistitei va multumesc

Raspunsuri (5)

Victor Richard

acum 13 ani

Posibil sa fie din cauza cistitei daca diagnosticul a fost pus corect. Ai facut o urocultura cu antibiograma? Altfel, tratamentul medicamentos poate sa nu fie cel corect. De obicei, tratamentul in cistita se face cu antibiotic si dezinfectante urinare. Pentru durere foloseste medicamente antispastice. Evita frigul, umezeala. Consuma ceaiuri de galbenele, matase de porumb, ienupar. Bea neaparat 2 litrii de lichide pe zi. Poti face spalaturi cu apa cu bicarbonat cu apa calda. Nu folosi antibiotice fara rezultatul de la urocultura, pentru ca iti pot face mai mult rau decat bine. Daca cistita nu este tratata corect, boala poate afecta functia rinichiului.

ostriceanu

acum 13 ani

multumesc mult nu am facut inca urocultura cu antibiograma dar ati putea sa imi ziceti in ce anume consta sant in italia si vreau daca se poate sa imi raspundeti mai detaliat ca sa stiu ce sa cer la medicul de fam .e cumva analize de urina multumesc

floryny

acum 13 ani

Amesteca o lingurita rasa de bicarbonat de sodiu intr-un pahar de apa. Bea acest continut si apoi incearca sa consumi 2 litri de apa sau (ceai neindulcit). Nu trebuie sa bei sucuri dulci care contin zahar.

ostriceanu

acum 13 ani

mersi am sa incerc...........

selinuta20

acum 13 ani

ciao vai in farmacia e chiedi dei ovuli per mettere sotto a bazi di piante ci sono parecchi e fatti pure dei lavaggi intravaginali con il te di camomilla...