scurgeri

Boli genitale feminine

Postata de margueryta cu 13 ani in urma.

buna ziua. am 23 de ani si de vreo 7-8 ani am zilnic scurgeri mici dar deranjante de lichid de culoare alb-galbui, putin mirositoare. la inceput am crezut ca este ceva normal, dar e jenant sa-mi simt slipul tot timpul umed. mentionez ca uneori am si dureri la menstruatie, iar la controlul medical mi s-a spus ca ovarul drept este putin inflamat. ce pot face sa scap de aceste scurgeri? va multumesc

Raspunsuri (7)

Victor Richard

acum 13 ani

Pai sa faci un examen al secretiei vaginale insotita de antibiograma. Oricum, medicul ar fi trebuit sa-ti ofere un tratament pentru ovarul inflamat. Nu ti-a recomandat nici un antiinflamator, antibiotic, ceva...?

margueryta

acum 13 ani

ba da. nolicin

raluca

acum 13 ani

Cel mai indicat ar fi sa te prezinti la un control ginecologic si cere sa-ti faca testul Papanicolau, nu ai vre-o infectie.

sonia

acum 13 ani

am prolaps genital .
In anul 2004 am avut o leziune endocervicala rezolvata prin conizatie cu elctrorezectie cu ansa
ce inseamna operatia de prolaps ?este obligatoriu extirparea uterului?
va multumesc

anca

acum 13 ani

fetelor, ajutati-ma si pe mine, va rog!!! am o intarziere de menstruatie de 2 saptamani. am facut 2 teste de sarcina dar mi-au iesit negative. am si dureri mari de ovare. ce sa fac?

Iuli

acum 13 ani

Anca, ia niste vitamina E si incearca sa le eliberezi de stres. Vei vedea ca iti va veni ciclul.

saby

acum 10 ani

Fetelor ajutatima si pe mine va rog in 2010 am avut operatie la ovaru drept mi sa spus ca aveam chista .iar acum dupa ciklu peste13 zile a aparut un lichid galbui roz am 5zi si nu inceteata puteti sami spuneti ce inseamna asta ce poate sa fie? Rog frumos multumesc..