scurgeri vaginale

Boli genitale feminine

Postata de Ancuta Sorina cu 14 ani in urma.

Va rog frumos ,imi puteti spune ce pot lua pt scurgeri vaginale urat mirositoare?

Raspunsuri (3)

silvia

acum 14 ani

Trebuie sa mergi la ginecolog sa-ti ia o lama pt analiza. Medicamentele se dau/iau in functie de rezultat. Sunt multe cazuri in care trebuie sa faca tratament si partenerul, sunt boli care se transmit. Daca nu vrei sa mergi la dr, poti face spalaturi cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat de sodiu, din farmacie. Poti cere la farmacie ovule cu un spectru mai larg de acoperire, care sa rezolve mai multe probleme. Dar, cel mai bine este sa mergi la dr. Sanatate.

mikmok

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergi sa-ti faci un control ginecologic sau testul Babes Papanicolau sa nu ai cumva vre-o infectie.

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Un examen de secretie vaginala insotit de o antibiograma ar fi solutia corecta.