scurgeri vaginale maronii

Boli genitale feminine

Postata de Mirela83153365 cu 14 ani in urma.

in urma unui avort spontan finalizat cu un chiuretaj au aparut niste scurgeri vaginale maronii cu un miros putin intepator la aproximativ o luna dupa chiuretaj este normal? astept o parere

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Daca nu prezinti si alte simptome,s-ar putea sa fie prima menstra. Dupa un avort spontan,urmat de chiuretaj, prima menstra ar trebui sa apara la 6 saptamani dar, se poate sa fie cu cateva saptamani mai tarziu sau mai devreme, depinde de fiecare organism in parte. Pentru linistea ta,cred ca ar fi bine sa faci o vizita la medicul ginecolog.

luma

acum 14 ani

Citat:
in urma unui avort spontan finalizat cu un chiuretaj au aparut niste scurgeri vaginale maronii cu un miros putin intepator la aproximativ o luna dupa chiuretaj este normal? astept o parere

Si eu la fel numai ca mie nu mi-a venit ciclul 3 luni ca am facut sinechie cervicala si sambata am fost iar la interventie , am ceva scurgeri putin dar miroase ingrozitor, trebuie sa-mi schimb tamponul chiar daca nu am nimic pe el ca altfel am impresia ca put si ma simt cei din jur.Medicul a zis ca o sa dispara. Mi-a dat o luna Milligest din prima zi.
bafta