scurgeri maronii

Boli genitale feminine

Postata de floriss16 cu 12 ani in urma.

luna aceasta ciclul menstrual a venit mai devreme (cam 6 zile), desi de obicei este regulat. ,,debitul,, a fost mult mai mic decat de obicei, iar acum dupa doua saptamani am unele scurgeri maronii, dar si senzatii (mici dureri) ca in perioada ciclului menstrual. Care ar putea fi problema? Exista motive de ingrijorare?
Mentionez ca am doua nasteri prin cezariana si o operatie de legare a trompelor uterine (in urma cu 2 ani si 5 luni)

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi o dereglare hormonala. Va recomand un control endocrinologic si unul ginecologic.

floriss16

acum 12 ani

multumesc pt raspunsul prompt. controlul ginecologic este programat in cateva zile.

Alexandra

acum 7 ani

Si eu am un baietel de doar o luna.mi-am legat trompele de 3 maxim 4 saptamani de atunci am facut dragoste dupa ce mi-a trecut ciclul iar acum de o sapt am sangerari oare sa miscat firul si sa fiu iar insarcinata? E posibil? Vtreau cateva raspunsuri va rog si sfaturi