Scurgere abundenta in ciuda analizelor bune?

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp329722 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, in urma unei scurgeri si mancarimi am fost la medicul ginecolog. Am facut analize de secretie ( vagin + col ) si mi-a iesit streptococ agalactiae si levuri. Am urmat tratement pentru acestea. Mancarimile si mirosul au disparut dar in continuare am avut o secretie zilnica, nemirositoare, alb-galbuie, in cantitati diferite, depinde de zile. Intr-un moment cand s-a intensificat si devenea neplacuta am luat dupa ureche un tratament cu ovule pentru candida. Am refacut analizele de secretie, streptococul nu mai este, nici levuri, ba chiar am facut si microbiologie si nu am niciun tip de candida. De ce am aceasta secretie? E posibil ca secretia sa arate o alta afectiune a aparatului genital si trebuie sa fac mai multe investigatii, de exemplu ecografii? Ati patit ceva similar?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/semne-si-simptome-ale-afectiunilor-vaginale_10031