sarcina-spondilita

Boli genitale feminine

Postata de angelica81 cu 14 ani in urma.

buna tuturor,as vrea sa aflu cum decurge o sarcina in cazul unei femei bolnava de spondilita anchilozanta,am 32 de ani si as dori sa am un copil dar reumatologul nu ma sfatuieste di cauza ca boala sa agravat in ultimul an si fac tratament in permanenta si va trebui sa-l intrerup-exista cineva in situatia mea,se cunosc cazuri ,astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra-am uitat sa spun ca in urma cu 5 ani am avut an avort spontan inca nu stiam de spondilita,numai bine va doresc

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

Nu cred ca este recomandata o sarcina in aceasta perioada, in primul rand nu cred ca vei putea duce sarcina pana la capat ac***a in vedere ca spatele va fi f solicitat.Incearca sa te recuperezi, daca se poate, prin gimnastica medicala si inot, am inteles ca ajuta f mult
multa sanatate