Sangerari dupa contraceptia de urgenta

Boli genitale feminine

Postata de A0623 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, am 18 ani iar in urma cu trei saptamani am fost nevoita sa apelez la contraceptia de urgenta. Am luat Postinor 2 (prima oara am luat-o in urma cu un an si nu am avut nicio problema) conform indicatiilor iar la sase zile am inceput sa am scurgeri maronii de cateva ori pe zi. Au fost din ce in ce mai putine, din ce in ce mai inchise la culoare, dar nu s-au oprit pana astazi. Mentionez ca am mai avut contacte sexuale fara probleme intre timp, iar dupa ora de sport am inceput sa am dureri de burta iar scurgerile au devenit mai abundente si de culoare deschisa iar in perioada asta trebuia sa imi vina menstruatia, durerile de sani si burta le am, am facut si doua teste de sarcina sa ma asgur, au iesit ambele negative si ma intreb daca i s-a mai intamplat cuiva lucrul acesta si ce trebuie sa fac, sa astept sa mi se regleze ciclul normal, imi va mai veni menstruatia luna aceasta?

Raspunsuri (4)

nicoleta

acum 8 ani

nu-ti face griji, mi-e farmacista mi-a spus ca e normal sa se intample asta , pentru ca se curata .

Andrada

acum 4 ani

deci daca sângerezi înseamnă că și-a făcut efectul?

Maria

acum 2 ani

Dacă după o săptămâna după ce am luat escapelle am scurgeri maronii, e de bine?

Maria

acum un an

Asa am pățit și eu, este normal sau?