sangerare vaginala dintr`o data

Boli genitale feminine

Postata de maria1040 cu 13 ani in urma.

menstruatia trebuia sa apara pe data de 14,in data de 11 mai am avut o sangerare pe slip(sangerare de 3-4 picaturi)...de la ce sa fie???

Raspunsuri (6)

andrepo

acum 13 ani

buna maria;ar putea sa fie fie de la implantare (fecundare) ceea ce peste cateva zile iti va confirma poate ca o sa fii mamica!....dar poate la fel de bine sa fie si o iritare a vaginului din urma unui contact sexual mai "violent"; nu te speria, o sa fie bine; te astept cu vesti;

maria1040

acum 13 ani

astazi am avut prima zi de menstruatie cu dureri ingrozitoare:((...si sangerare multa...acum 2 luni am luat doxiciclina la sfatul medicului pt pitiriazis rozet gilbert...mi`a trecut complet..UNGUENTU` SI DOXICICLUINA M`AU TRATAT RAPID IN MAXIM 8 ZILE dar de atunci mi sa dereglat ciclu` menstrual...VA MULTUMESC PT RASPUNSURI!!! nu am mai avut asa o sangerare si m`am speriat

ionica

acum 13 ani

Daca menstruatia nu-ti va veni pe data de 14, ar fi bine sa mergi la un control ginecologic, sa-ti faci analize, inclusiv papanicolau.

maria1040

acum 13 ani

astazi am avut prima zi de menstruatie cu dureri ingrozitoare:((...si sangerare multa...acum 2 luni am luat doxiciclina la sfatul medicului pt pitiriazis rozet gilbert...mi`a trecut complet dar de atunci mi sa dereglat ciclu` menstrual...VA MULTUMESC PT RASPUNSURI!!!

Andreea

acum 11 ani

Buna,ma numesc Andreea si de doua zile am sangerari ale vaginului si usoare dureri de spate ! Am avut un contact sexual neprotejat inainte de cu 3-4 zile de a-mi veni menstruatia ! Menstruatia mi-a venit si a decurs totul normal ! I-au anticonceptionale de 3 luni si nu am avut nimic ! Dar acum mau luat dureri de spate si sangerari usoare ! As putea sa fiu gravida ? Iar daca raspunsul este "da",fatul este in pericol din vina contraceptivelor ? Trebuie sa mentionez ca am erhas negativ !

CostinaMiha

acum 8 ani

Va rog sa ma ajutați, sunt cam in aceeași situație. Sunt la al doilea Blister de anticonceptionale Logest, am avut contact sexual pe 17 si 18 cu ejaculare in vagin, iar pe 29 mi-a curs o pata maro pe chilot, imi este foarte frica, anticoncepționalele le-am laut corect. Cu câteva zile in urma m-a durut in partea stânga, si am o scurgere mult mai abundentă decât de obicei, va rog daca a mai trecut cineva prin asta sa-mi raspunda sunt disperata nu stiu ce sa fac. Va rog sa-mi răspundeți!!