sangerare premenstruala

Boli genitale feminine

Postata de iuliana.julie cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am nevoie neaparat de un raspuns. Inainte de menstruatie cu o saptamana am scurgeri maronii. Nu este chiar o sangerare. Am fost la 2 medici ginecologi, am facut la fiecare test papa-nicolau si la o doctora am facut si o colposcopie. Toate au iesit foarte bine. Doar o usoara inflamatie pentru care nu mi-a dat tratament si o infectie urinara.
Inca nu am inceput sa iau tratamentul pentru infectia urinara, urmeaza sa fac acest lucru.
Nu mi se ofera un raspuns legat de aceste scurgeri maronii. Ba ca este de la ovulatie.. ba ca este pur si simplu o sangerare premenstruala.
Intrebarea mea este: eu o tin tot asa? Chiar nu este nicio solutie sa inceteze? Am menstruatie regulata... la 29-30 de zile ciclul menstrual... dar de cateva luni ma confrunt cu prezenta mea problema. Ma bulveseaza total pt ca nu mai pot sa-mi dau seama cand imi vine menstruatia... Mentionez ca am 28 de ani, sunt sanatoasa si am o viata sexuala activa protejata cu prezervativ la fiecare contact.
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 10 ani

Buna ziua,

Va recomand sa consultati un medic endocrinolog si sa va faceti investigatii si in aceasta directie.