Sangerare dupa un control ginecologic

Boli genitale feminine

Postata de Raira cu 11 ani in urma.

Va rog mult,oferiti mi un raspuns! Am fost la un control de rutina la ginecolog in decursul acestei zile,in care mi s-a si prelevat secretie(sper ca m am exprimat corect) pt testul Papanicolau. In acel moment am inceput sa sangerez putin,chiar si acum mai am o mica sangerare!Mentionez faptul ca nu sunt insarcinata si ca nu am facut niciun avort! Este normal? Ma sfatuiti sa fac ceva?Va multumesc,toate cele bune!

Raspunsuri (1)

Buna

acum 11 ani

Controlul ginecologic a fost perceput de suflte ca un fel de viol...de aceea sangerezi. Este ca un fel de sperietura sau jignire a trupului, de care probabuil ca tu nu esti constienta. Ar ajuta remediul homeopat Staphysagria CH30 (sugi de 3 ori cate 2 granule la 12 ore)