sangerare dupa actul sexual

Boli genitale feminine

Postata de roxette222 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. La o saptamana dupa menstruatie am avut contact sexual iar la o zi dupa contact am inceput sa sanger cate putin in fiecare zi . Ce inseamna.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Cauze posibile: infectie din sfera genitala ( vaginia, endometrita), tulburari hormonale.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

alexadavid

acum 9 ani

nu stiu daca am intrat bn dar vreau sa intreb ceva ce ma nelamureste.de 2 ani de cand am nascut mi sa dereglat menstruatia ba imi vine la inceputul luni ba la sfarsit si de obicei eu eram 6 zile iar a 7a o picatura. acum imi vine 2'''' 3 zile mi se opreste 1''''2 zile imi vine maro dar foarte putin si dupa imi cine un flux mai pytin abundent si dupa o zi mi se opreste.iar daca am contact sexual dupa aceste 6''''7zile adica a 8a sau a9a zi ma porneste iar menstruatia adica sangerez iar doua 3 zile ce poate insemna asta?va rig am nevoie de un sfat inainte sa meeg la medic!

Gabriela

acum 8 ani

Eu am avut menstruatie pe data de 15 si am terminat pe 19 deci nu mai aveam nimic iar pe 24 am avut contact sexual si am sangerat putin ca o pata doar atat acum nustiu ce sa fie ca a ejaculat in mine