sangerare de mult timp-urgent rapuns

Boli genitale feminine

Postata de sorinavalentinap cu 10 ani in urma.

Am 49 de ani,la 1 noiembrie mi-a venit ciclul,care a durat pana pe 15 noiembrie,dar pe 12 noiem.am fost la ginecolog nu m-a consultat ca sangeram mult mi-a dat orgametril 2 tb pezi zece zile. Si dupa 12 pana pe 15 mi s-a oprit sangearea dar tratamentul l-am continuam pana pe 21 noiem .cand l-am terminat.dar pe 24 noim mi-a aparut iar sangerarea.azi urmeaza sa merg din nou la acelasi ginecolog...este normal,imi este frica ca am pierdut sange mult,as putea sa fac eco vaginal daca sangerez si dr imi poate da ceva sa imi mai intaresc organismul dupa pierderea de sange care si acum cand scriu mai sangerez...ce ar fi indicat perfuzii cu vitamine,fier....urgent rasp

Raspunsuri (5)

antoneta142936

acum 10 ani

Am o prietena care, in prag de menopauza, a avut aceiasi problema si medicul i-a dat anticonceptionale cateva luni ca sa impiedice hemoragia. Nu cred ca e cazul sa-ti faci griji. E bine sa cauti un medic bun si sa-i urmezi sfaturile. Menopauza se manifesta la fiecare femeie diferit. sanatate

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aceste sangerari pot aparea in contextul instalarii menopauzei.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog care va aprecia necesitatea unui chiuretaj bioptic.

sorinavalentinap

acum 10 ani

Am fost avum la ginecolog mi-a facut eco vaginal,am uterul fibromatos-mi.a dat iar orgametril zece zile cate 2 tb pe zi apoi cate 1 tb timp de doua luni,fier si vitamine complex -sa vada cum imi merge...poate scap de chiuretaj sau operatie.ma duc la control peste doua sapt.este bine ce mi-a dat.

mirela

acum 9 ani

de 2 ani ma chinui cu aceste probleme...acum fac tratament cu orgametril...zi de zi iau 2pastile..tratamentul dureaza 3 luni...imi este mai bine!!

ilie Marilea

acum 7 ani

Am facut un chiuretaj pe 2iunie dupa care aveam securgeri galbena la vreo cateva zile mea aparut scurgeri maro astazi12 iunie am anceput sa sangerezi ce pot sa fac???