Sangerare anormala?

Boli genitale feminine

Postata de NistorPatricia cu 13 ani in urma.

Dupa ultimul ciclu menstrual (9-12 aprilie) , azi a aparut o sangerare (rosu deschis, intensitate sp***a). Ultimul contact sexual(protejat) a fost pe 16 aprilie, mai intens. Am folosit prezervativ la toate contactele sexuale si nu inteleg de de a aparut aceasta sangerare. Sa fie de la o raceala? Am 19 ani.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Cand a fost ultimul conteol ginecologic? Sa nu fie o rana pe col, altceva nu cred. Nu te ingrijora prea mult si mergi la un control de rutina.

NistorPatricia

acum 13 ani

Nu am fost pana acum la ginecolog.Intentionez sa merg dupa 1 mai. E posibil sa fie vorba de sarcina? ...

Iuli

acum 13 ani

Sansa e f mica, chiar daca niciodata inexistenta.

NistorPatricia

acum 13 ani

Sangerarea a durat 2 zile si se manifesta doar la unrinare. Nu simt nicio durere la contactul sexual. E posibil sa fie o dereglare hormonala? Urmatoarea menstruatie ar trebui sa vina la data normala, nu? Multumesc mult.

NistorPatricia

acum 13 ani

urinare*

Iuli

acum 13 ani

Pai sangerarea este vaginala sau urinara? Daca sangele este in urina si nu in vagin atunci este altceva.

Ramona

acum 9 ani

Si eu am aceias problema.Intre cicluri am o usoara sangerare ce tine 2-3 zile si e prezenta mai mult in urina.Ce a fost LA tine pana la urma?