sangerare abundenta in timpul ciclului

Boli genitale feminine

Postata de iasmi99 cu 12 ani in urma.

Am uter fibromatos, cu un nodul fibromatos de 2-3 cm. mi s-a prescris lutenil 20 de zile, incepand cu cea de-a 5 - a zi de ciclu, iar pe durata menstruatiei zanoccin de 200, 1 la 12 ore si flamexin. Am facut acest tratament 3 luni de zile, dar dupa intreruperea lui am avut iar sangerare abundenta la menstruatie si mi s-a facut pentru a doua oara chiuretaj hemostatic si biopsic. La prima biopsie rezultatele au fost bune. Mi s-a indicat tratament cu lutenil 1 pe zi , 20 de zile, iar la menstruatie clorocalcin in care pun 6 fiole de ergomet, 3 lingurite pe zi, timp de 4 zile. Ce parere aveti?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

bianca

acum 8 ani

eu am ffff multi noduli fibromatosi pe uter si dupa ciclu sangeram ffff mult cu cheaguri....noduli fara operatie nu dispar...dar sangerarea si cheagurile dispar cu MESTROFIT e pe baza de plante garantat 100%...eu am 4 luni d cand iau mestrofit si nu mai sangerez peste ciclu...asa mia dat doctoru ff bun.mestrofitu se ia cate 2 pastile dim 2 dupa masa si 2 seara iti faci un program....doar ca sa scaop de noduli ma voi opera.