sange in urina

Boli genitale feminine

Postata de boaria cu 13 ani in urma.

buna! mi am inceput viata sexuala de aprox. 3 luni si acum ma doare partea de jos fffff tare cand urinez si urina e rosiatica-maronie , simt disconfort, urinez des si atunci cand urinez simt o durere interna vaginala.oare ce am ? va rog un sfat si un tratament. multumesc

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 13 ani

Cred ca e vorba de o infectie urinara sau o cistita. Bea cat mai multe lichide si mergi si fa analizele pentru a vedea despre ce e vorba.
gasesti si aici cateva informatii: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectiile-de-tract-urinar-la-femei-cistita-acuta-cronica-interstitiala-_589

anitza

acum 13 ani

dute la medic sa iti dea antibiotic altfel nu trece
bea multe lichide si tine sa iti fie cald pe burta

boaria

acum 13 ani

multumesc de raspunsuri si sfaturi daracum brusc mi a trecut... in jur de o saptamana mi a tinut. e bine sau nu?

Iuli

acum 13 ani

Ar fi trebuit sa mergi la medic. Este posibil sa iti fi trecut numai simptomele insa nu si cauza, iar astfel de manifestari lasate netratate, chiar daca aparent nu mai exista, ele de fapt pot duce chiar la sterilitate.

boaria

acum 13 ani

pentru o igiena cat mai buna ce ar trebui sa folosesc? am citit ca nu este bine sa te speli cu sapun sau ge lde dus , nici macar cel care este special pentru igiena intima?
ce ceaiuri sunt benefice si cum trebuie "folosite"?
multumesc

Iuli

acum 13 ani

Lactacyd pentru igena intima. Ceaiurile numai inmultesc microbii. Ceai poti bea, atat.