Rezultatul unei biopsii pulmonare se poate gresi???

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11531214794 cu 5 ani in urma.

Buna ziua.....i s-a facut lui tata o biopsie pulmonara pentru ca era suspect de cancer pulmonar si am asteptat 3 saptamani dupa rezultat, iar dupa ce a iesit rezultatul in sfarsit (am fost instiintati ca dureaza pt ca e o procedura de finete), doctorul mi-a spus ca nu prezinta pericol de asa ceva, intre timp e la fost internnat la alt spital din cauza unei infectii care iar s-a dovedit ca nu este, iar medicul de la acel spital unde este el internat sustine ca nu are cum sa nu aiba cancer, ca rezultatul de la primul doctor de biopsie este gresit.....asa se greseste cu asa ceva?? Va multumesc si sper sa intelegeti ce nelamurire am pt ca nu stiu ce sa fac

Raspunsuri (1)

Ovidiu Anghel

acum un an

Până la urmă era greșită biopsia sau ce a fost? Avem un caz asemănător, cu biopsie și CT diferite. Mulțumesc!