rezultate sumar-urina

Boli genitale feminine

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

La un sumar urina la capitolul urina-sediment am primit urmatorul rezultat: Rar leucocite, moderta epitelii plate, sa inteleg ca este vb de o infectie urinara?
Luni voi merge la medic cu acestea si sunt curioasa pana atunci..multumesc!

Raspunsuri (1)

gheorge dumitru

acum 15 ani

Tot ce e posibil. Eu stiu ca daca nu aveai nimic, trebuia sa iti iasa la rezultat "steril". Eu m-am confruntat cu o infectie urinara (pielonefrita) si am stat in spital o saptamana pe perfuzii cu antibiotic si febra. Deci, trateaza-te si repet-o la cateva luni, caci poate recidiva. Oricum, stai calma acum, ca daca nu ai ajuns sa iti fie rau si sa ai febra, de spital nu esti. Multa sanatate!