rezultate secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de flory8628 cu 10 ani in urma.

Am facut un set de analize si am primit rezultatele de la secretia vaginala:
Frecvente epitelii superficiale si intermediare. Rare
PMN. Frecventi bacili Doderlein.
Absente levuri. Absent Trichomonas vaginalis.

Am programare la doctor dar este peste doua saptamani, timp in care trebuie sa primesc si rezultatele la Papanicolau. Dar pana atunci as vrea sa stiu ce inseamna rezultatul secretiei, ca sa ma linistesc putin. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc

Raspunsuri (3)

danielaa12

acum 10 ani

Infectia Cu Trichomonas este un parazit ce provoaca o boala cu transmitere sexuala.am avut si eu..si s-a tratat prin medicamente..ovule si cateva pastilute.poti citi mai multe aici: http://hofmed.ro/virginialazar/infectia-trichomonas/

flory8628

acum 10 ani

Merci dar scrie "Absent Trichomonas vaginalis" deci nu este cazul :)
Ma intereseaza celelalte mentiuni ce inseamna.

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Bacilii doderlein fac parte din flora vaginala normala. Nu vad nimic patologic pe acest buletin