rezultat papanicolau

Boli genitale feminine

Postata de busuiociuliana cu 10 ani in urma.

imi puteti spune daca mai e ceva inafara de candida va rog

Frontiu inflamator, cu relativ frecvente PMN integre sau alterale, detritus celular, fribrina, mucus.
Flora microbiana nespecifica bacilara si lactobacilara bogata.
Prezente elemente fungice tip candida
Celule epiteliale scuamoase cu aspecte reactive.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este vorba de o infectie vaginala determinata atat de candida cat si de acea flora microbana nespecifica. Restul elementelor descrise sunt consecinta procesului inflamator/infectios. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru tratament.

Mirela

acum 10 ani

De ce nu mergi la ginecolog si sa faci un test de secretie plus sa interpreteze corect testul? stiu ca nuretincenta asta e data de fatul ca nu sunt prea multi medici profi si preferam sa ne lipsim. Dar mai intreaba si tu in stanga in dreapta pt ca prietenele pot reocmanda medici buni, mai exista ... iti garantez :) Daca ajuta cu ceva al meu se numeste Haradja si il gasesti la Donna Medical Center. e ireprosabil. bafta!

Mirela

acum 10 ani

De ce nu mergi la ginecolog si sa faci un test de secretie plus sa interpreteze corect testul? stiu ca nuretincenta asta e data de fatul ca nu sunt prea multi medici profi si preferam sa ne lipsim. Dar mai intreaba si tu in stanga in dreapta pt ca prietenele pot reocmanda medici buni, mai exista ... iti garantez :) Daca ajuta cu ceva al meu se numeste Haradja si il gasesti la Donna Medical Center. e ireprosabil. bafta!

busuiociuliana

acum 10 ani

multumesc am fost la medic am intrebat numa mia dat tratament am facut toate testele si egografie etc