Rezultat Papanicolau

Boli genitale feminine

Postata de mary1685 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Problema mea este urmatoarea: rezultatul un examen papanicolau conventional mentioneaza celule endocervicale prezente si frecvente celule superficiale cianofile si orangeofile si rare celule malpighiene intermediare cu atipie nucleara. Frecvente celule endocervicale. Polimorfonucleare moderat. ASCUS.
Tin sa mentionez sa sufeream si de o vaginoza bacteriana la momentul recoltarii.
Este nevoie sa fac o noua investigatie? Daca da, care anume?
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

alina

acum 10 ani

Mergeti si faceti analiza de Hpv -Adn , pentru a nu mai sta ingandurata .