Rezultat medical

Boli genitale feminine

Postata de cornelia177 cu 12 ani in urma.

Buna seara,
As avea o intrebare pentru medicul ginecolog, daca este posil.
Va rog sa-mi interpretati si sa-mi comunicati ce tratament sa iau, daca este nevoie pentru urmatorul rezultat :

Flora microbiana bacili gram negativi - Rezultat = bacili gram negativi frecventi
Leucocie - Rezultat = rare
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

va rog sa precizati despre ce examinare (analiza) este vorba.
in cazul examinarii citologiei vaginale este necesar sa prezentati rezultatul medicului ginecolog curant ce va propune tratamentul adecvat.

Alexal

acum 12 ani

Buna seara. un rezultat asemanator am si eu la analiza secretiei vaginale. numai ca mie mi-au iesit frecvente leucocite, ceea ce inseamna o infectie. ce analize ar mai trebui sa fac ca sa depistez despre ce fel de bacili gram negativi este vorba? mi s-a recomandat metronidazol arena comprimate si meclodin comprimate vaginale. dupa o perioada de la terminarea tratamentului secretia abundenta a revenit iar. e posibil sa ma fi infectat din nou? as dori sfatul unui medic ginecolog daca se poate. va multumesc anticipat.