rezultat histopatologic

Boli genitale feminine

Postata de MIHAELA CORINA117529 cu 14 ani in urma.

Am rezultatul unui chiuretaj biopsic si chiar daca medicul mi-a spus ca nu e ceva grav, nu sunt multumita de raspuns. Daca poate cineva sa ma ajute????!!! Diagnosticul arata asa:fragmente mari de endometru hiperplazic, glanda endometriala in faza proliferativa cu aspecte hiperplazice si degenerari chistice, urmeaza un cuvant pe care nu-l inteleg, apoi arii laxe, edemotiate si arii cu nule fuziuni hemoragice. Va rog dati-mi un raspuns daca stiti mai exact ce inseamna.

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Cel mai bine acest rezultat tot medicul ti-l va citi. Mergi la medicul de familie, poate stie el sa te indrume pentru mai departe. Pe curand

MIHAELA CORINA117529

acum 14 ani

Citat:
Buna,
Cel mai bine acest rezultat tot medicul ti-l va citi. Mergi la medicul de familie, poate stie el sa te indrume pentru mai departe. Pe curand

Problema e ca medicul de familie e sotul medicului ginecolog! Dar mersi oricum.

Sheila

acum 14 ani

Scaneaza rezultatul si completeaza o fisa medicala la care il atasezi si trimite-o la un medic de aici, poate vei primi un raspuns mai coplex
Numai bine