REZULTAT CITOTEST

Boli genitale feminine

Postata de cornelia177 cu 13 ani in urma.

Va rog fff mult sa ma ajutati cu u rezultat la un TEST PAPANICOLAU
- Frotiu satisfacator, hormonal compatibil cu virsta si anamneza, aspect de frotiu cu atrofie incipienta
- PMN relativ frecvente
- Celule intermediare cu diskarioze usoare relativ frecvente
- Celule cu metaplazie imatura relativ frecvente
- p***alocite rare
TBS : ASC-US + infectie HPV
Astept un raspuns si sa ma indrumati urgent unde sa merg si ce sa fac
Multumesc foarte mult
Cornelia

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la ginecolog pt interpretarea analizelor, diagnostic si tratament.