rezultat biopsie.

Boli genitale feminine

Postata de marushka68 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am facut acum o luna o biopsie si mi-a venit acest rezultat.
Va rog sa-mi spune-ti daca inseamna cancer..sau ce inseamna'''''' specimen bioptic endometrial cu aspect de faza proliferativa si leziuni histopatologice compatibile cu colapsul glandulo-stromal,se asociaza necroza fibrinoida,hemoragie si inflamatie cr la nivelul corionului.Se remarca metaplazie papilara focala a epiteliului cilindo-cubic; epiteliul endocervical cu metaplazie scuoamoasa.''''''
Multumesc!

Raspunsuri (1)

As.,med Tia

acum 12 ani

Draga marushka68, medicul care ti-a dat sa faci analiza ar fi cel mai in masura sa iti raspunda la aceasta intrebare, .....