REZULTAT ANALIZE

Boli genitale feminine

Postata de IonascuCamelia cu 10 ani in urma.

Ma poate ajuta cineva cu interpretarea unor rezultate?
Coloratia GRAM-celule epiteliale numeroase,leucocite-numeroase, hematii- -, fibrina- -, detritus- -, flora gram pozitiva-frecventi bacili si cocobacili,flora gram negativa- numerosi bacili si cocobacili,fungi- numeroase levuri si filamente inmugurite,trichomonas vaginalis abs.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Se pare ca aveti o infectia vaginala determinata de o mai multe bacterii ( gram pozitivi si negativi) si de ciuperci.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru prescrierea unui tratament andecvat.

IonascuCamelia

acum 10 ani

Multumesc!E ceva grav?