rana uter si chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de bogdann cu 13 ani in urma.

Buna ziua
Ma scuzati,dar as dori daca se poate sa ma ajutati putin.Prietenei mele i s-a depistat o rana la uter si un chist de25 mm,fiind la 2 ginecologi pana i-au depistat rana,pentru chist a primit anticoncepionale si pentru rana spalaturi si ceva creme care urmeaza sa le achizitioneze.Ce as dori sa stiu daca poate combina cu aceste medicamente si cele homoepatice(naturale)Din cate am citit ceaiurile de coada soricelului si calului si cel de galbenioare ajuta.Am luat coada soricelului si calului impreuna ca si ceai.Unele persoane spuneau ca nu este indicat sa combin ceaiurile.Un sfat din partea dumneavostra,despre ce ceaiuri sa consume ar indicat daca ma puteti ajuta,deoarece este foarte speriata sa nu ajunga la cancer uterin.Va rog ajutati-ma cu un sfat.
Stima

Raspunsuri (5)

marilu123

acum 13 ani

ceaiurile combinate nu au nimic si pina la cancer mai este cale lunga. la farmaciile naturiste sunt ovule cu propolis si plante foarte bune, intereseaza-te.

Iuli

acum 13 ani

Ceaiul numai baut, in nici un caz aplicat local, niciunde!!!

Filipa

acum 13 ani

Pentru rana pe col sunt foarte bune ovulele Cerviron puse seara, cate 10 zile pe luna, timp de trei luni, consecutiv. Sanatate.

dana

acum 9 ani

interesata sa aflu detali importante pentru mine

dana

acum 9 ani

interesata sa aflu ce este important pentru mine