rana pe uter

Boli genitale feminine

Postata de ane-marry cu 11 ani in urma.

buna ziua. Azi am fost la un control la ginecolog si a descoperit ca am o rana pe uter. E ceva grav, ar trebui sa ma ingrijorez??? Ce ar trebui sa fac, ca sa imi treaca??? M-am speriat foarte tare, nu mai am stare. Mentionez ca am o nastere. VA MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Doctorulstietot

acum 11 ani

Ce virsta ai, cind a fost ultima mendtra? Este absolut necesar un examen Papanicolau si o colposcopie, pt a preciza localizarea leziunii si gravitatea ei . Ulterior se va stabili modalitatea de rezolvare.

Florentina

acum 10 ani

Ca sa rezolvi problema mai repede, mergi si fa-ti niste analize complete, mergi la diferiti medici, apoi trebuie sa urmezi un tratament corespunzator. Ca recomandare iti pot mentiona de Centrul medical Donna, eu una, sunt super multumita de echipa de acolo. Ca sa nu mai stai cu frica, fa-ti o programare cat mai repede. Numai bine!

andreea

acum 10 ani

buna ziua ...am 37 de ani... am 5 copii si 2 avorturi .....akum 2 -3 ani am avut o cistita cronika am luat 3 luni (ovule cirvugit ) am simtit ka ma-m tratat ..dupa me-am pus sterilet de un 1 si 2 luni akum 3 saptamini ma-m dus la un control si am fakut un papanicolaou si mea descoperit o rana pe uter sa poate trata rana cu steriletul.... mea dat tratament (ovule cicatridina) ...... se trateaza rana cu tratamentul care mi la dat cu steriletul sau trebuie sal skot ASTEPT RASPUNS URGENT VA ROG va multumesk

GuestUser

acum 8 ani

Bună ce pot face casă îmi treacă rană am născut și după mam dus la un control particular și mia zis ca am o rană