rana pe col si chist

Boli genitale feminine

Postata de Rebela91 cu 11 ani in urma.

acum 2 luni am ost depistata cu anexita,rana pe col si un chist...am luat tratament si nu vad niki o imbunatatire..akum mi sa recomandat omicral 100 mg 4 pastile si ovule cerviron,in plus am scurgeri abundente..am facut spalaturi vaginale cu tantum rosa,,am luat metronidazol,,flamexin si azitrox...si inutil,,,in cat timp scap de rana de pe col...iar actu sexual e exclus sau.....nu

Raspunsuri (6)

Rebela91

acum 11 ani

Multumesk frumos pentru sfat...Dar carui doctor ma adresez pentru un tratament natural in cazu meu(rana pe col si chist)???tot la un doctor ginecolog??sa incerk cu Biorezonata??

Adrienne

acum 11 ani

Rana pe colul uterin ar fi bine sa fie cauterizata . Este cea mai sigura solutie de vindecare. Cauterizarea este o interventie simpla, fara riscuri ,iar abstinenta [ in cazul aceste-i interventii] este de sase saptamani, atat are nevoie colul pentru a se vindeca . Dupa timpul scurs, este clar ca nu se va vindeca prin tratament medicamentos, iar pesistenta ei, timp indelungat , se poate transforma in ceva nedorit....

Rebela91

acum 11 ani

poi acum urmez un tratament cu ovule cerviron si pastile omicral ( 4)...nu vad niki o imbunatatire...vad ca tot scurgeri am....doctoru mi-a zis sa ma prezint la control peste 2 luni..dar eu termin tratamentu peste o sap in cazul ovulelor

elena

acum 11 ani

si eu am avut rana pe col,si mia recomandat doctoru ovule (cerviron) timp de 3 luni si mia trecut.

MIHA

acum 10 ani

Dute la medic si cauterizeaza rana, nu e foarte dureros, nu astepta prea mult, se transforma mai tarziu in cancer.

mirabela

acum 9 ani

eu am fost cauterizata in 2012 iar acum am fost la medic sa fac un control si mi sa spus ca am iarasi rana si chist nustiu ce sa mai fac pt ca nu mai vreau cauterizare pentru ca m-am cauterizat degeaba