Rana in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de antonytza cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Am fost la ginecolog mi-am facut control pentru ca am scurgeri de culoare alb-galbuie si mia dat sa dai ovule si mia spus ca am o rana si trebuia sa ma duc din nou dupa ce am terminat tratamentul dar nu am mai fost pentru ca am fost operata de apendicita.Ce sa fac?Asta era in 2008.Mie frica sa ma duc iar la control,mie frica sa nu am ceva.Astept raspuns.Va multumesc mult!

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 12 ani

Eu cred ca va puteti da si singura raspunsul la aceasta intrebare, nu era nevoie sa o puneti pe un site... E inadmisibil sa stati cu o boala genitala netratata din 2008, de 3 ani, cand numai controlul de RUTINA trebuie facut cel putin o data pe an. Nu mai vorbesc daca exista o afectiune! Aveti 20 de ani, stiti ca puteti deveni infertila daca nu va tratati? Stiti ca e posibil sa aveti HPV care poate provoca cancer? Nu va e mai teama sa NU va tratati?

antonytza

acum 12 ani

Mi-am facut analize la sange si la urina anul trecut si mi-a spus medicul de familie ca nu am nimic.

Iuli

acum 12 ani

In analizele de sange si urina nu are cum sa iasa o astfel de problema ginecologica. Banuiesc ca stiati asta.

ana

acum 12 ani

Ca sa nu mai zic de scuza penibila cu operatia de apendicita...

antonytza

acum 12 ani

nu e scuza

antonytza

acum 12 ani

toti stiti sa judecati...dar in fine...

Iuli

acum 12 ani

Doamna, operatia de apendicita este una f usoara, in Bucuresti nici nu se mai interneaza pt asa ceva, recuperarea e imediata. Puteati amana consultul cu 1 saptamana. Dvs l-ati amanat cu 3 ani! Pt o amarata de apendicita...

antonytza

acum 12 ani

in bucuresti nu si in barlad

laura

acum 12 ani

Trebuie sa mergi din nou la un consult sa faci analiza la secretie si un papanicolau,sa vezi daca e totul in regula si apoi tratament pt rana sau cauterizarea..

antonytza

acum 12 ani

laura....dak cer sa mi se faca un control de rutina intra si analiza la secretie nu?cam cat e un papanicolau nu stii?multumesc ptr sfat...oricum am sa ma duc din nou la control...nu stiu ce a fost in capul meu de nu m-am mai dus...am uitat..acu knd ma gandesc zic k a trecut o saptamana nu atata timp...nu realizez nici acu k deja a trecut atat...eu sper sa nu am nimic...asa simt eu..si am incredere in Dumnezeu

rodica

acum 10 ani

De o luna de zile am o scurgere alb galbuie am luat norfloxacin dupa acest tratament am luat zinat tot antibiotic spalaturi cu septovag si nimic dar dupa acest tratament am facut niste rani in zona genitala si cu mancarimi o zenzatie de discomfort.Ce sa fac ca am fost la medic si mi s-a spus ca nu este nimic grav.