pt chisturi cu sange si lichid s-au (ciocolata chist)

Boli genitale feminine

Postata de camelia209103430 cu 11 ani in urma.

raspuns chist ovarian
chist ovarian dreapta 5.7 ciocolata buna aseara ,am fost la o ginecoloaga si mi-a dat medicamentele astea CEFUZIME (cefuroxime 500 miligrame) .pt . 5 zile 1 dimineata 1 seara dupa masa DIVID ( diclofenac sodium )10 zile 1 dimineata 1 seara dupa masa FASIGYN 500 mg 4 tablets. ( asta a trebuit sa le iau pe toate 4 pastile intr-o ora adica la 15 minute o pastila )... Postat acum o saptamana in...

Raspunsuri (1)

elena

acum 9 ani

Am avut acum aproape20 de ani un aaemenea chist cu lichid si un dr renumit care a murit Dumnezeu sa-l ierte mi-a facut puctie a scos lichidul acela cu o seringa destul de mare si apoi mi-a spus acasa cand ajung sa pun ceva gheata pe zona unde avusese loc interventia si mi-a mai dat 10 sedinte de ultra sunete ca imi amintesc ca dimineata inainte de a pleca la facultate mergeam la policlinica si un domn doctor imi aplica un saculet cu nisip in partea de jos fata si incepea procedura.si asa m-am vindecat fara medicamente, hormoni si porcarii.si eu am nevoie din pacate de o noua verificare dar nu pot si nu stiu carui medic sa-I fac cunoscuta aceasta situatie la gandul ca nu prea se pricep si incep sa te bombardeze cu fel si fel de medicamente.