PROGESTERON-TESTOSTERON

Boli genitale feminine

Postata de stanca5128139 cu 15 ani in urma.

Buna! Fiica mea, de 18 ani a dost depistata in urma cu 2 ani cu o mica insuficienta ovariana fapt pentru care din ziua 15 pana in ziua 25 a ciclului ia Duphaston 2 tablete/zi. Acum doresc sa i se repete analzele (progesteron , testosteron, estradiol) pentru a vedea cum mai sunt. Eu am inteles ca ziua cea mai potrivita pentru aceasta e cea de 21 a ciclului. In aceasta zi ea este la a 7-a zi de Duphaston. Ce sa facem? Sa recoltam in ziua a 15-a ( si apoi sa inceapa tratamentul) ,sau sa amanam luna aceasta tratamentul pana in ziua 21, ca sa i se poata recolta analizele?

Raspunsuri (1)

stanca5128139

acum 15 ani

Buna! Fiica mea, de 18 ani a dost depistata in urma cu 2 ani cu o mica insuficienta ovariana fapt pentru care din ziua 15 pana in ziua 25 a ciclului ia Duphaston 2 tablete/zi. Acum doresc sa i se repete analzele (progesteron , testosteron, estradiol) pentru a vedea cum mai sunt. Eu am inteles ca ziua cea mai potrivita pentru aceasta e cea de 21 a ciclului. In aceasta zi ea este la a 7-a zi de Duphaston. Ce sa facem? Sa recoltam in ziua a 15-a ( si apoi sa inceapa tratamentul) ,sau sa amanam luna aceasta tratamentul pana in ziua 21, ca sa i se poata recolta analizele?